środa, 9 września 2015

NIZORAL

Produkt firmy McNeil Products Limited - Wielka Brytania

Nizoral, szampon przeciwłupieżowy, 100ml 

Wskazania:
Lek Nizoral® szampon leczniczy, 20mg/g wskazany jest w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry: łupieżu skóry głowy (złuszczenie się naskórka skóry owłosionej głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek); łojotokowym zapaleniu skóry (brązowo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek; łupieżu pstrym (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej). strongDziałanie /strongPochodna imidazolu, lek przeciwgrzybiczy w postaci preparatu do stosowania miejscowego.
Hamuje biosyntezę ergosterolu, niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co powoduje zmiany jej przepuszczalności i prowadzi do obumarcia komórki. Ketokonazol działa na dermatofity, drożdżaki (m.in. Pityrosporum ovale) oraz grzyby dimorficzne. Wchłanianie przez skórę zachodzi w niewielkim stopniu. Lek nie przenika do krwi i nie wywiera działania układowego. Szampon szybko usuwa świąd i łuszczenie się skóry, zmniejsza przetłuszczanie się włosów i skóry głowy. Wywiera działanie przeciwgrzybicze jeszcze przez kilka dni po umyciu włosów.

Skład: 1g szamponu zawiera: substancję czynną: ketokonazol 20mg oraz substancje pomocnicze.
Działanie: Nizoral w postaci szamponu leczniczego jest lekiem przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego na skórę. 
Sposób użycia: szampon Nizoral należy wcierać w skórę głowy, aż do momentu wytworzenia się piany, a następnie pozostawić na powierzchni skóry na około 3-5 minut. W przypadku łupieżu pstrego zaleca się stosowanie preparatu raz na dobę przez okres 5 dni, natomiast w leczeniu zwykłego łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry należy stosować dwa razy w tygodniu przez okres 2-4 tygodni.
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, laktacja. 


Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Nizoral?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Jeżeli dojdzie do przypadkowego kontaktu preparatu z oczami należy przemyć je wodą.
W przypadku wcześniejszego miejscowego leczenia kortykosteroidami, zwykle zalecane jest stopniowe, w okresie 2–3 tygodni, wycofywanie się ze stosowania kortykosteroidów (nie należy nagle przerywać stosowania kortykosteroidów z powodu ryzyka nasilenia objawów choroby). W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.
Po zastosowaniu preparatu rzadko może wystąpić nasilone wypadanie włosów (wypadanie włosów może także towarzyszyć chorobie podstawowej). 

Skład leku
Substancja czynna: 1 ml szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu.
Substancje pomocnicze: sól sodowa eteru laurylosulfonowego, sól disodowa eteru monolaurylosulfonobursztynowego, dietylolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, laurdimonium-zhydrolizowany zwierzęcy kolagen, dioleinian metyloglukozy makrogolu 120, kwas solny, chlorek sodu, substancje zapachowe, wodorotlenek sodu imidurea, erytrozyna sodowa (E 127), woda oczyszczona. 

OCENA: 

PLUSY: 
  •  redukuje łupież bardzo szybko
  • eliminuje świąd skóry
  • nie obciąża włosów
  • dobrze się rozprowadza i pieni 
  • bardzo szybko radzi sobie również z  łupieżem pstrym , wystarczy kilka aplikacji i plamy znikają
MINUSY: 
  •  cena
  •  mała pojemność 
  • po przejściu na inny szampon , łupież wraca z powrotem
Dostępność: apteki 
Cena :  szampon 100 ml 25-30 zł , Nizoral w saszetkach 6 sztuk , 6 ml od 14- 18 zł

niedziela, 6 września 2015

PEELINGI MECHANICZNE



Peeling mechaniczny polega na ścieraniu naskórka przy pomocy preparatów ścierających  lub specjalnych urządzeń jak np. mikrodermabrazja. Siła peelingu i jego głębokość zależy od czasu ścierania oraz siły urządzenia. Peelingi tego typu nie wywołują uczuleń , profesjonalnie zrobione są bezbolesne. Stosowane są w celu złuszczenia a także pobudzenia naskórka do regeneracji. Przy terapiach mających na celu redukcję trądziku, łojotoku i zaskórników a także przy przebarwieniach i bliznach. Zabiegi te mogą być wykonywane również na całym ciele aby wspomóc walkę z cellulitem i rozstępami.                                      



                                  


                                                     PEELING SCRUB



Peeling – scrub – jest substancją ścierającą, która ma formę drobnoziarnistego proszku (migdały, rozdrobnione łupiny orzechów, pestki brzoskwiń lub drobiny suszonych korzeni roślinnych), które zmieszane są z kremem. W salonach kosmetycznych peeling typu scrub stosuje się jako zabieg wstępny przed każdym zabiegiem wykonywanym zarówno na ciele jak i twarzy. Samo słowo scrub z języka angielskiego oznacza szorowanie a  peeling -łuszczenie . Nie należy go stosować u osób z pękającymi naczynkami z trądzikiem różowatym w szczególności ze zmianami ropnymi. Sposób jego wykonania jest bardzo prosty należy nanieść na skórę twarzy lub ciała i rozprowadzić opuszkami palców kolistymi ruchami po czym zmyć. Do preparatu dodawane są substancje takie jak :alantoina ,która działa łagodząco, miód ,żeń-szeń, substancje rozgrzewające  oraz pochodne siarki skierowane dla osób ze skórą łojotokową ,tłustą.

                                 

                                                 MASKA PELL-OFF

Termin ten od angielskiego oznacza złuszczenie. Maski tego typu rozprowadzane są na skórze twarzy i pozostawiane na kilkanaście minut aż do wyschnięcia. Powstałą przeźroczystą  błonę usuwa się. Peeling ten jest odpowiedni dla osób z rozszerzonymi naczynkami ponieważ nie podrażnia skóry  ze względu na brak drobinek ścierających.

                                 

                                                    GOMMAGE

Ze względu na delikatne działanie przeznaczony jest dla osób z problemem pękających naczynek. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa gommage czyli ścieranie gumką .Peeling gommage zamiast drobinek ścierających zawiera odpowiednie enzymy. Związki te działają wybiórczo na skórę doprowadzając do delikatnego złuszczenia. W preparatach typu gommage stosuje się zwykle wyciąg z fig,papai,ananasa. Najczęściej spotykanymi związkami w tych peelingach jest pepsyna,pankreatyna,trypsyna,enzymy lipolityczne ,które usuwają nadmiar łoju. Zrogowaciałe komórki skóry usuwane są w sposób delikatny nie wysuszają skóry i nie wywołują przebarwień. Jeżeli peeling stosowany jest przy skórze bardzo wrażliwej zmywamy go ciepłą wodą, nie” zwałkowując” go jak zwykle się to robi. Zabieg poprawia mikrokrążenie w skórze, wygładza ,nadaje ładnego kolorytu ,nawilża, koi i zmniejsza uczucie napięcia skóry.



DZIAŁANIE:

        wygładzenie skóry

        rozjaśnienie

       nawilżenie

       dotlenienie

       usunięcie toksyn

       oczyszczenie

       regeneracja

       usunięcie starego naskórka

środa, 2 września 2015

PEELINGI FIZYKALNE - DERMABRAZJA LASEROWA I KRIOPEELING



                                DERMABRAZJA  LASEROWA



Dermabrazja laserowa jest precyzyjną metodą złuszczania naskórka. Zabieg wykonywany jest przy użyciu wysokoenergetycznego lasera CO2.  Emitowane światło podczerwone podgrzewa tkanki powodując ich odparowanie. Dzięki czemu nierówności skóry zostają wygładzone Warstwy żywe skóry pozostają nienaruszone . Dermabrazje można wykonać na wszystkich partiach twarzy nawet na powiekach. Jeżeli peeling wykonywany jest tylko na poszczególnej partii stosuje się tylko znieczulenie miejscowe jednak gdy zabieg tyczy się całej twarzy pacjenta poddaje się znieczuleniu ogólnemu. Od razu po zabiegu na twarz zostaje nałożony preparat antybakteryjny  aby w odsłonięte tkanki nie wdała się  żadna infekcja .Po zabiegu należy stosować opatrunki  a po upływie 7 dni odrasta świeży naskórek. Może wystąpić krótkotrwały obrzęk, zaczerwienienie może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Dermabrazja laserowa daje najlepsze efekty u osób  o jasnej karnacji, u osób z ciemną karnacją istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień .Do głównych zaleceń po zabiegu należy zakaz opalania się przez okres 6 miesięcy ,stosowanie kremów z filtrem , zakaz stosowania kosmetyków mających w składzie kwasy AHA  oraz z witaminę A  a także  wszelkich produktów złuszczających naskórek. Istnieje również ryzyko powstania powikłań , które zdarzają się dość rzadko, należą do nich:  infekcje, nierównomierne usunięcie naskórka ,pęcherze, blizny, przebarwienia.



WSKAZANIA:

       przebarwienia

       zmarszczki w okolicach oczu, podbródka, powiekach

       piegi

       blizny

       keloidy



PRZECIWWSKAZANIA:

       skłonność do bliznowaceń

       brodawki

       opryszczka

       trądzik ropny

       cukrzyca

       zaburzenia odporności

       problemy z pigmentacją skóry






                                       



                                       KRIOPEELING 

Kriopeeling polega na masażu twarzy urządzeniem zamrażającym chorobowo zmienione miejsca strumieniem zimnego powietrza (ciekłym azotem). Dochodzi do odmrożenia skóry zmienionej chorobowo a w konsekwencji do zniszczenia odmrożonej warstwy i oddzielenia jej od pozostałych warstw. Czas aplikacji ciekłego azotu jest zależny od zmian na skórze z reguły trwa to od 5-25 sekund nie dłużej aby nie uszkodzić kolejnych warstw skóry.

WSKAZANIA:
       przebarwienia
       blizny
       trądzik

piątek, 28 sierpnia 2015

PEELINGI ZIOŁOWE - PEELING CYPRYJSKI



                            PEELING CYPRYJSKI – NEODERM BIOPEELING

Peeling cypryjski jest peelingiem ziołowym w którego skład wchodzą : melisa, nagietek, mięta pieprzowa, wodorosty , fitoplankton , chińskie zioła. Dodatkowo jest on uzupełniany produktami liposomowymi w formie żeli, mikro emulsji z witaminami A,C,E. Głównym składnikiem jest blue blood – to surowiec krwiozastępczy, który działa przeciwzapalnie, przyspiesza proces metabolizmu, nawilża. Peeling cypryjski ma działanie biologiczne i   mechaniczne. Efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Włókna ziół przy kontakcie ze skórą stają się aktywne i przemieszczają się w głąb skóry. Istotą jego jest regeneracja skóry od środka i jej złuszczenie. Peeling poprawia ukrwienie, zmniejsza wydzielanie sebum wpływając na gruczoły łojowe. Może być stosowany nawet do dwóch razy w ciągu miesiąca.

                WSKAZANIA :
         blizny potrądzikowe
         łojotok skóry
         trądzik pospolity
         rozszerzone pory
         delikatne zmarszczki
         niektóre przebarwienia skóry

             PRZECIWWSKAZANIA:
         stany zapalne skóry
         opryszczka
         zakażenia skóry
         stany alergiczne skóry